Dzień marchewki.

W Święto Marchewki nie mogło w przedszkolu być inaczej niż pomarańczowo – zarówno podczas zabaw, jak i w trakcie każdego z posiłków. Panie Kucharki wplotły marchewkowy akcent w cały czwartkowy jadłospis – na śniadanie była marchewka na surowo, na obiad zupa marchewkowa + marchewka z groszkiem w ramach surówki, a na podwieczorek było pachnące piernikowo ciasto marchewkowe. Mniam!
Poza opychaniem się marchewkami dzieci odgadywały warzywne zagadki, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw, brały udział w zabawach ruchowych, muzycznych oraz plastycznych. Było robienie soku marchewkowego oraz gigantycznej marchewy z kartonu. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Mamy nadzieję, że po takiej dawce witamin w postaci marchewkowych smakołyków, dzieciaki chętniej będą sięgały po warzywa i owoce, które są tak ważne dla naszego zdrowia.