Dzień Strażaka.

W piątek, 10 maja, przedszkolaki ze starszej grupy odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, aby podziękować naszym lokalnym Strażakom za ich poświęcenie oraz ciężką pracę, którą wykonują, często ryzykując swoim życiem. W remizie przywitało nas sześcioro strażaków – dwie Panie i czterech Panów. Pozwolili nam zajrzeć do wnętrza wozów strażackich, obejrzeć wyposażenie wozów oraz remizy, przymierzyć hełm i kurtkę strażacką, a nawet „gasiliśmy” razem staw! Strażacy urządzili nam pokaz gaszenia pożarów, odpalili syreny oraz poczęstowali masą słodkości. Życzymy wszystkim Strażakom dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z pełnionej funkcji społecznej oraz bezpiecznych powrotów z akcji. Niech Święty Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności.

Tekst i zdjęcia: M.L-D.