Egzamin Ósmoklasisty 2020 – sukcesy naszych uczniów i nauczycieli

Egzamin ósmoklasisty 2020 – sukces uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej, – pierwszy wynik z języka polskiego i drugi z matematyki, wśród wszystkich 16 szkół w powiecie.

Egzaminy zewnętrzne nigdy w pełni nie oddają wkładu pracy uczniów i nauczycieli w osiągane wyniki. Jednak fakt, że nasza szkoła już drugi rok z rzędu odnosi sukces z języka polskiego nie jest z pewnością przypadkiem. W ubiegłym roku wynik z języka polskiego był trzecim wynikiem w powiecie, wśród 16 szkół podstawowych. Tym razem Szkoła Podstawowa w Pobiednej osiągnęła pierwszy – najlepszy wynik w powiecie – 66,7%, przy średniej powiatu 55,6% i średniej dolnośląskiej 58,8. Matematyka, jest na drugim miejscu z wynikiem 49%, przy średniej w powiecie 40,8 i w województwie dolnośląskim 44,5. Przed nami, z najlepszym wynikiem z matematyki, jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu. Język niemiecki ze średnim wynikiem 43,1, jest nieco ponad średnią powiatu lubańskiego – 42,8%. Nie udało się jednak utrzymać wysokiej średniej ubiegłorocznego wyniku z języka angielskiego – 75%, w tym roku było to tylko 46%. Ogólnie jednak wyniki ogromnie nas cieszą. Trzymamy kciuki za naszych ubiegłorocznych Ósmoklasistów, mamy nadzieję, że udany egzamin po klasie ósmej, to skromny początek ich wspaniałych sukcesów!