Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada br. w przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Była to doskonała okazja do realizacji zajęć poświęconych prawom najmłodszych obywateli.

Maluszki wybrały się w podróż pociągiem do krainy szczęśliwych dzieci, które mimo różnic potrafiły się z sobą wesoło bawić. Wesoła zabawa trwała do momentu gdy na wyspie pojawił się chłopiec ustalający swoje własne prawa na placu zabaw. Przybyłe na wyspę dzieci negatywnie oceniły postawę chłopca i zaproponowały: jak można pomóc dzieciom aby znów były wesołe i szczęśliwe i mogły znów razem się bawić.

Swoje prawa dzieci poznały na podstawie wiersza Marcina Brykczyńskiego „ O prawach dziecka”.

W zajęciach towarzyszyły nam zabawy muzyczno- taneczne przy piosenkach: „ Podaj rączkę” i „ Wszystkie dzieci nasze są”.

Podsumowaniem zajęć były indywidualne prace plastyczne ( kolorowanie obrazków przedstawiające prawa dzieci) i umieszczenie ich na tablicy jako promyki uśmiechniętego słoneczka.

Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa ale i towarzyszące im obowiązki. Mimo, iż są jeszcze mali trzeba szanować ich prawa i kochać ich mimo wszystko i bezinteresownie.