Dzień Edukacji Narodowej w SP im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej

„Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy”

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października jest wyjątkowym świętem dla całej szkolnej społeczności.

W tym roku, święto obchodziliśmy dzień później, uczniowie klas I – III pod kierunkiem wychowawców przygotowali uroczystą akademię, podczas której prezentowali swoje umiejętności artystyczne i wokalne. Uroczystość została zarejestrowana, by zgodnie z przyjętymi zasadami, mogła zostać zaprezentowana wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły. W pięknych słowach wierszy i piosenek uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowali za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. Cały występ był pięknie zorganizowany, ale nie obyło się również bez spontaniczności: jeden z uczniów, w odpowiedzi na podziękowania za piękny występ głośno wykrzyknął „uwielbiam szkołę” ! Ta spontaniczna reakcja okazała się jednym z najpiękniejszych komplementów pod adresem wszystkich nauczycieli i pracowników placówki.

Serdeczności dla pedagogów i pracowników szkoły popłynęły również ze strony Burmistrza Leśnej, Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Nie obyło się bez kwiatów, uśmiechów i słodkich niespodzianek. Rodzice przygotowali również dla całego Grona i wszystkich pracowników wyśmienite (!!!) ciasta. Za okazaną serdeczność gorąco wszystkim dziękujemy!