DZIEŃ KROPKI.

W naszym Przedszkolu 15 września br. obchodziliśmy po raz pierwszy ,,Dzień Kropki”.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania u dzieci pewności siebie.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku od książki Petera H. Reynoldsa pod tytułem „ The Dot” (czyli „ Kropka’). W książce tej opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Ta historia zainspirowała wszystkich do celebrowania „ Dnia Kropki”. Nasze Maluchy wysłuchały z ciekawością tej historii.

Kropka zainspirowała Mnie do zaproponowania dzieciom różnorodnych działań: plastycznych, matematycznych i ruchowych. W sali zawiesiliśmy namalowany przez dzieci kropkowy plakat.

Liczyliśmy zgubione kropki biedronki. Tańczyliśmy z kropkami i chusteczkami w kropki przy piosenkach o kropkach.

Naszą uroczystość zakończyły zabawy w przedszkolnym ogrodzie: „ Szukaj kropki” i „ Skacz po kropkach”.

Tekst: B.G.