Dzień Przedszkolaka.

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku grupa młodsza musiała przenieść swoje świętowanie na dzień 28 września. Spowodowane to było dużą absencją dzieci w grupie. Nie przeszkodziło nam to jednak w wesołej zabawie i tańcach przy piosenkach, szczególnie tych o warzywach i owocach, poznanych już przez dzieci w tym roku szkolnym.

Gościem grupy była biedronka Józia, która zorganizowała dla dzieci konkursy pozwalające wykazać się im w samodzielności, zwinności oraz sprawdzających ich wiedzę o naszym zdrowiu.

Dzień Przedszkolaka to symboliczne urodziny każdego dziecka uczęszczającego do Przedszkola. W finale naszej ,,uroczystości” , jak przystało na urodziny, wspólnie wykonaliśmy kolorowy tort ze świeczkami, które po wymyśleniu życzenia przez każde dziecko, zdmuchiwaliśmy by życzenie mogło się spełnić.

Wszystkie dzieci zasłużyły na medale Dnia Przedszkolaka.

Tekst: B.G.