Wrześniowa aktywność starszaków.

Wrzesień w grupie starszaków minął bardzo aktywnie. Staraliśmy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu – czy to w ogrodzie przedszkolnym czy to na spacerach po okolicy. Poszukiwaliśmy pierwszych oznak jesieni, obserwowaliśmy ptaki, zbieraliśmy kolorowe liście, przyrządzaliśmy owocowe smakołyki. W Dniu Kropki bawiliśmy się w kropkowe zabawy, w Dniu Przedszkolaka szukaliśmy w podchodach ukrytego skarbu, w Dniu Głośnego Czytania odwiedziła nas Pani Bibliotekarka, a w Dniu Chłopca objadaliśmy się smakołykami. Poznaliśmy już literkę „o” oraz cyferki „1” i „2”, świetnie poradziliśmy sobie, robiąc owocowe zakupy oraz przyrządzając pyszny sok, odkryliśmy, że fajnie jest oglądać bajki wyświetlane ze starego rzutnika. W październiku liczymy na piękną jesienną pogodę i zbiory kasztanowo-żołędziowe.

Tekst: M.L-D.